Loading...
 

LIST OF ISC Achievers (PWS First Batch) – 2017 (SENIOR SCHOOL)


NOCLASS
FIRST
PERCENTAGE
SECOND
PERCENTAGE
THIRD
PERCENTAGE
01ISCSHIVAM SEKSARIA
92
RITHVIK JAISWAL
88
ARYAN GUPTA & SNEHA AGARWAL
87 & 86



LIST OF Board Achievers – 2016 (SENIOR SCHOOL)


NOCLASS
FIRST
PERCENTAGE
SECOND
PERCENTAGE
THIRD
PERCENTAGE
01ICSETAMANNA BAJAJ
92
SANCHAYITA SEN
90
NISHAT HAIDER
87



LIST OF Academic Achievers – 2014 - 2015 (MIDDLE & SENIOR SCHOOL)


NOCLASS
FIRST
PERCENTAGE
SECOND
PERCENTAGE
THIRD
PERCENTAGE
01CLASS V.A.YASH SISODIA
80
KOUSHIK DAS
74
ESHITA CHAKRABORTY
66
02CLASS V. B.ANANYA KUNDU
91
DEEPJYOTI GHOSH
72
PURADHI ROY BURMAN
62
03CLASS V. C.DEBJIT PAUL
79
HUSNE MUBARAK ISRAIL
75
PEHAL AGARWAL
71
04CLASS VI. AMOINAK DEBNATH
88
AIMAN DEV SAHA
84
IMDADUL BISWAS
50
05CLASS VI. CSALONI AGRAWAL
90
PRIVIJIT SAHA
88
NINGOMBAM RICHARD
75
06CLASS VII.A.SUDARSHANA SHOME
87
PRIYADARSHINI SHOME
83
DEBASMITA ROY
80
07CLASS VII. C.SHEJAL KUMARI
88
KAUSHIKI PARAMANICK
84
SAYAN SAIN
84
08CLASS VIII.A.SHIVAM SEKSARIA
92
PHOKRAJ MAITRA
69
NOOR NABI MOLLA
61
09CLASS VIII. C.SNEHA AGRAWAL
86
NEHA BISWAS
80
PRATIK KUMAR
73
10CLASS IX.C.(S)SANCHAYEITA SEN
85
NISHAT HAIDER
78
ARGHYA CHAKRABORTY
75
11CLASS IX.C. (C)TAMANA BAJAJ
78
KETAN KABRIA
71
PRIYANJALI SAHA
66
12CLASS X. CAYAAN REHMAN BISWAS
79
ROSHNI BERA
77
NILOPA MAITRA
73
13I.G. 1- SC / COMANIRVAN SARKAR
81
BUSHRA AHMAD
71
VISHWAS MISHRA
63
14I.G. 2- SC / COMAPARAJITA LAHIRI
84
TRISHITA MONDAL
83
JASON SHARMA
79
15A.S. L - SC / COMISHAN RAY CHAUDHURI
73
JOYADITYA SAHA
67
HARSH DROLIA
49
16A. L- SC / COMSRIJITA DASGUPTA
62
RITUPARNA PAUL
59
CHARU JAIN
53


LIST OF Academic Achievers – 2014 - 2015 (JUNIOR SCHOOL)


NOCLASS
FIRST
PERCENTAGE
SECOND
PERCENTAGE
THIRD
PERCENTAGE
01NURSERYEHAAN CHOWDHURY
98
SAANVI SASMAL
97
AADIT KIRTANIA
93
02LOWER K.G.KANKA DEBNATH
92
ARFA FEZOR
90
GYANJOTI NASKAR
89
03UPPER K.G.SREE ROY
97
KRISH SAHA
95
SHINJAN MANDAL
95
04CLASS I. A.SUPRIYO KUMAR NATH
94
BHOOMIKA CHAKRABORTY
93.7
ADRIJA DAS
93.7
05CLASS I. B.ANURAG CHAKRABORTY
95
SK. ARIS RAHMAN
94.5
ANURAG BISWAS
92
06CLASS II. A.SOUNDARYA MANNA
97
TATHARAJ DAS
96
PRISHA AGARWAL
96
07CLASS II. B.DEVAANS CHATTERJEE
95
EMON TIWARI
89
AYESHA BEGUM
87
08CLASS III. A.MRIGAKSHI MAJJUMDAR
86
AADYA JHA
85
YASH RAJ
82
09CLASS III. B.SUDIP MUKHERJEE
79
SAURAJA BASU
76
ISHEETA BANERJEE
74
10CLASS III. C.SOURABH YADAV
94
SANJIBANI CHAKRABORTY
92
ABHINAV PRASAD
88
11CLASS IV. ASURAJ SAHA
84
SREEYANKA BHANJA
81
MD. ARSALAAN KAMAL
80
12CLASS IV. B.AARYAN JAISWAL
85
BIPRODIP DEY
81
ANIKET SAHA
76
13CLASS IV. CIPSHIT RAY CHAUDHURI
91
MOHIT KUMAR PANDIT
88
AYUSH DEY
86